ERTUGAN 1919'DAKİ İLK ADIM RUHUNU GENÇLERİMİZ KORUYACAK

ANTALYA 18.05.2022 - 20:59, Güncelleme: 21.09.2022 - 11:57 2780+ kez okundu.
 

ERTUGAN 1919'DAKİ İLK ADIM RUHUNU GENÇLERİMİZ KORUYACAK

İyi Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı. Ertugan 1919'daki #İlkAdımRuhu'nu gençlerin koruyacağına değindi.
İyi Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı. Ertugan 1919'daki #İlkAdımRuhu 'nu gençlerin koruyacağına değindi.   Ertugan açıklamasında; "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlerimize armağan ettiği bu kutlu günde Ata'mızı bir kez daha anmak O’nun, Türkiye için ortaya koyduğu, o büyük vizyonu korumak, geleceğimizin teminatı gençlerimize daha yaşanılabilir bir gelecek sağlamak bizlerin boynunun borcudur.    Sevgili genç kardeşlerim, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in de söylediği gibi memleketin dört bir yanı, kan ağlarken; sarayda sefa süren utanmazlarla, hak yiyen yandaşlarla, liyakatsiz atamalarla, saçma sapan açıklamalarla, akıl dışı kararlarla, ve nobran tavırlarla karşılaşıyoruz.   “Yiyecek ekmeğim yok” diyenin, “nankör”; “Tarlamı ekemiyorum” diyenin, “terörist”; “Özgür olmak istiyorum” diyenin, “hain”; “Geçinemiyorum” diyenin de, “şükürsüz” ilan edildiği, yaftacı bir propagandaya maruz kalıyoruz. Biliyorsunuz, uzun bir zamandır; geçmiş kavgaları körükleyerek, en kıymetli değerlerimize saldırarak, kinden, düşmanlıktan ve öfkeden beslenerek, devletimizin imkanlarını da, kendi çıkarlarına kullanarak, iktidarda tutunmaya çalışıyorlar.    Ak Parti iktidarının, ülkemizi içine soktuğu bu sarmaldan, en çok da, siz etkileniyorsunuz. Önünüzdeki, fırsatlarla dolu koskoca bir ömrün, heyecanını hissetmeniz gerekirken; her birinizin yüzünde, derin bir hüzün görüyoruz.    Bunlar kendilerini, Atatürk’le yarıştırmanın peşine düştüler. Sattıkları fabrikanın, söktükleri ağacın, yıktıkları pistin, bu memleketin varlıkları olduğunu, bir türlü kavrayamadılar. Bastıkları toprağı, vatan yapan değerlerimizi, bir türlü özümseyemediler. Türkiye Cumhuriyeti’ni, fethedilmesi gereken bir yer olarak gördükçe; bu ülkenin, kendi ülkeleri olduğunu da unuttular.   Değerli genç kardeşlerim; Onlar unuttular; ama siz unutmayacaksınız! Sizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin esas sahibi ve bekçisi, türk demokrasisinin mirasçısı, türk bağımsızlığının yılmaz kalesi olacaksınız. Siz hatırlayacaksınız ki milletini yok saymak isteyenlere; “Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet!” diye haykıran, atalarımızda kendinizi bulacaksınız!   Unutmayın ülkemizin yarınları, sizlersiniz. Bu vesile ile tüm gençlerimizin, kardeşlerimizin, evlatlarımızın ve yüce Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını  kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve özlemle anıyorum." Dedi.
İyi Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı. Ertugan 1919'daki #İlkAdımRuhu'nu gençlerin koruyacağına değindi.

İyi Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı. Ertugan 1919'daki #İlkAdımRuhu 'nu gençlerin koruyacağına değindi.

 

Ertugan açıklamasında; "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlerimize armağan ettiği bu kutlu günde Ata'mızı bir kez daha anmak O’nun, Türkiye için ortaya koyduğu, o büyük vizyonu korumak, geleceğimizin teminatı gençlerimize daha yaşanılabilir bir gelecek sağlamak bizlerin boynunun borcudur. 

 

Sevgili genç kardeşlerim, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in de söylediği gibi memleketin dört bir yanı, kan ağlarken; sarayda sefa süren utanmazlarla, hak yiyen yandaşlarla, liyakatsiz atamalarla, saçma sapan açıklamalarla, akıl dışı kararlarla, ve nobran tavırlarla karşılaşıyoruz.

 

“Yiyecek ekmeğim yok” diyenin, “nankör”; “Tarlamı ekemiyorum” diyenin, “terörist”; “Özgür olmak istiyorum” diyenin, “hain”; “Geçinemiyorum” diyenin de, “şükürsüz” ilan edildiği, yaftacı bir propagandaya maruz kalıyoruz. Biliyorsunuz, uzun bir zamandır; geçmiş kavgaları körükleyerek, en kıymetli değerlerimize saldırarak, kinden, düşmanlıktan ve öfkeden beslenerek, devletimizin imkanlarını da, kendi çıkarlarına kullanarak, iktidarda tutunmaya çalışıyorlar. 

 

Ak Parti iktidarının, ülkemizi içine soktuğu bu sarmaldan, en çok da, siz etkileniyorsunuz. Önünüzdeki, fırsatlarla dolu koskoca bir ömrün, heyecanını hissetmeniz gerekirken; her birinizin yüzünde, derin bir hüzün görüyoruz. 

 

Bunlar kendilerini, Atatürk’le yarıştırmanın peşine düştüler. Sattıkları fabrikanın, söktükleri ağacın, yıktıkları pistin, bu memleketin varlıkları olduğunu, bir türlü kavrayamadılar. Bastıkları toprağı, vatan yapan değerlerimizi, bir türlü özümseyemediler. Türkiye Cumhuriyeti’ni, fethedilmesi gereken bir yer olarak gördükçe; bu ülkenin, kendi ülkeleri olduğunu da unuttular.

 

Değerli genç kardeşlerim; Onlar unuttular; ama siz unutmayacaksınız! Sizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin esas sahibi ve bekçisi, türk demokrasisinin mirasçısı, türk bağımsızlığının yılmaz kalesi olacaksınız. Siz hatırlayacaksınız ki milletini yok saymak isteyenlere; “Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet!” diye haykıran, atalarımızda kendinizi bulacaksınız!

 

Unutmayın ülkemizin yarınları, sizlersiniz. Bu vesile ile tüm gençlerimizin, kardeşlerimizin, evlatlarımızın ve yüce Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını  kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve özlemle anıyorum." Dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kanalakdeniz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.